• BIP

Centrum Operacji Powietrznych - Dowództwo Komponentu Powietrznego

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
31 sierpnia 2020
Święto Lotnictwa Polskiego w COP-DKP
źródło: http://www.hesja.pl/ 28 sierpnia obchodzone jest Święto Lotnictwa Polskiego. W Centrum Operacji Powietrznych –Dowództwie Komponentu Powietrznego ten dzień uczczono 27 sierpnia br. podczas uroczystej zbiórki upamiętniającej polskich pilotów i wszystkich ludzi związanych z lotnictwem.

  Podczas ceremonii, po odczytaniu postanowienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, decyzji ministra obrony narodowej oraz rozkazu okolicznościowego, Dowódca COP-DKP gen.dyw.pil. Ireneusz STARZYŃSKI  wręczył medale i wyróżnienia żołnierzom. Była to także doskonała okazja do wręczenia awansów na wyższe stopnie wojskowe.

Święto Lotnictwa Polskiego jest niezwykłą okazją do przypomnienia sukcesów polskiego lotnictwa, barwnej historii oraz wspomnienia niezwykłych osobowości. Uroczystość pozwala utrwalać tradycje lotnicze, które w naszym kraju rozwijane są od ponad 100 lat.

W swoim przemówieniu Dowódca COP-DKP podkreślił, że:
Siły Powietrzne to elita współczesnego wojska, a bycie lotnikiem to honor i zaszczyt, ale też ogromna odpowiedzialność i poświęcenie.

Święto lotnictwa to czas, w którym możemy wyrazić nasz szacunek i uznanie dla wszystkich żołnierzy i pracowników wojska służących pod biało-czerwoną szachownicą”.

  Na zakończenie Dowódca COP-DKP złożył całej społeczności lotniczej, wszystkim lotnikom oraz pasjonatom lotnictwa najserdeczniejsze życzenia.

  Po zakończeniu uroczystej zbiórki Dowódca Centrum złożył wiązankę kwiatów i zapalił znicze na grobie generała broni pilota Stanisława TARGOSZA - byłego Dowódcy Sił Powietrznych oraz Dowódcy Centrum Operacji Powietrznych.

generuj pdf
go-up
Kontakt

Centrum Operacji Powietrznych - Dowództwo Komponentu Powietrznego
Kajakowa 8
02-800 Warszawa
tel. 261828200
fax. 261828214

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane