• BIP

Centrum Operacji Powietrznych - Dowództwo Komponentu Powietrznego

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
09 listopada 2020
Narodowe Święto Niepodległości
W piątek 06 listopada br. w Centrum Operacji Powietrznych – Dowództwie Komponentu Powietrznego odbył się, zgodnie z ceremoniałem wojskowym, uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

W tegorocznych obchodach 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ze względu na pandemię COVID-19 i związane z nią ograniczenia, wzięli udział tylko żołnierze i pracownicy wyróżnieni wzorową służbą wojskową oraz zasłużoną pracą na rzecz COP - DKP.

Po podniesieniu flagi państwowej na maszt, odśpiewaniu hymnu państwowego, odczytano Postanowienie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz Decyzję Ministra Obrony Narodowej o mianowaniu na wyższe stopnie wojskowe oraz rozkazy okolicznościowe.

 „Dzisiaj, pamiętajmy o tym, że odrodzenie się państwa polskiego było zwycięstwem wszystkich Polaków, dla których cel życia zamykał się w trzech słowach: Bóg, Honor, Ojczyzna(…) Pragnę podziękować moim żołnierzom, za codzienną odpowiedzialną służbę a pracownikom za pracę na rzecz Centrum. Trud i poświęcenie jakich nie szczędzicie wykonując swoje obowiązki w tym trudnym dla wszystkich czasie pandemii, zasługują na szczególne uznanie.” - powiedział w swoim przemówieniu Dowódca COP-DKP gen.dyw.pil. Ireneusz STARZYŃSKI.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości były również okazją do uhonorowania osób medalami za nienaganną służbę w polskich kontyngentach wojskowych, zasłużonych długoletnią i wzorową służbą wojskową oraz do wręczenia listów gratulacyjnych i pism pochwalnych ze zdjęciem wyróżnionego żołnierza na tle sztandaru jednostki wojskowej.

generuj pdf
go-up
Kontakt

Centrum Operacji Powietrznych - Dowództwo Komponentu Powietrznego
Kajakowa 8
02-800 Warszawa
tel. 261828200
fax. 261828214

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane