• BIP

Centrum Operacji Powietrznych - Dowództwo Komponentu Powietrznego

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
05 lutego 2020
Przekazanie obowiązków Dowódcy COP-DKP
03 lutego 2020 r. odbyła się ceremonia przekazania obowiązków na stanowisku Dowódcy Centrum Operacji Powietrznych – Dowódcy Komponentu Powietrznego.

Uroczystość rozpoczęła się podniesieniem flagi państwowej na maszt, po czym odczytano Decyzję Ministra Obrony Narodowej o zdaniu obowiązków Dowódcy Centrum Operacji Powietrznych – Dowódcy Komponentu Powietrznego przez gen.dyw.pil.Dariusza MALINOWSKIEGO oraz o wyznaczeniu gen.bryg.pil. Ireneusza STARZYŃSKIEGO na Dowódcę Centrum Operacji Powietrznych – Dowódcę Komponentu Powietrznego.

Uroczyste przekazanie dowodzenia nastąpiło w obecności wielu dostojnych i czcigodnych gości. Swoją obecnością zaszczycił m.in. poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan Michał JACH, Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych gen.dyw. Tomasz PIOTROWSKI, Zastępca Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen.dyw.pil. Jan ŚLIWKA, Zastępca Dowódcy Centrum Operacji Lądowych – Dowódca Komponentu Lądowego gen.bryg. Ryszard PIETRAS, Dowódca Centrum Operacji Morskich – Dowódzca Komponentu Morskiego wiceadmirał Krzysztof JAWORSKI, Inspektor Sił Powietrznych gen.dyw.pil. Jacek PSZCZOŁA oraz Dowódcy Skrzydeł, Baz Lotniczych, Brygady.

W obecności Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił  Zbrojnych gen.dyw. Tomasza PIOTROWSKIEGO obaj oficerowie podpisali protokół zdawczo-odbiorczy, po czym złożyli meldunki o zdaniu i objęciu obowiązków.

Po ceremonii przekazania sztandaru zdający obowiązki Dowódca podziękował wszystkim za wspólną służbę i współpracę, podkreślił, że praca w COP-DKP była dla niego trudnym, ale wyjątkowym wyzwaniem i doświadczeniem. Zapewnił, że zdobyte doświadczenie będzie wykorzystywał dalej na stanowisku Zastępcy Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych .

Gen.bryg.pil. Ireneusz STARZYŃSKI powitał wszystkich zebranych, a przede wszystkim żołnierzy i pracowników COP-DKP. Powiedział, że to szczególny dzień w jego karierze."Z tego miejsca pragnę podziękować przełożonym za obdarzenie zaufaniem i powierzenie mi obowiązków dowódcy Centrum Operacji Powietrznych – Dowódcy Komponentu Powietrznego. Jako Zastępca Dowódcy COP-DKP miałem już okazję  z Państwem współpracować. W związku z tym, żywię nadzieję, że nasza wspólna praca i służba będzie się układała tak dobrze jak dotychczas. Dowódca nigdy nie działa sam, mam wiec nadzieję, że nadal będziemy zgranym zespołem, który będzie z powodzeniem realizował zadania stawiane przed Centrum”.

Głos zabrał również Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych, który m.in. podziękował gen.dyw.pil. Dariuszowi MALINOWSKIEMU za okres wytężonej służby, a gen.bryg.pil. Ireneuszowi STARZYŃSKIEMU życzył, aby nowe wyzwania były motywacją do ciężkiej pracy dla Polskich Sił Powietrznych oraz całych Sił Zbrojnych RP. Zapewnił także o pełnym wsparciu dla starań i wysiłków nowego dowódcy, który jest doświadczonym oficerem i pilotem.

Uroczysty apel zakończył się odegraniem „Marsza Lotników” oraz „Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego ”.

Uwieńczeniem ceremonii był wpis do księgi pamiątkowej COP-DKP.

generuj pdf
go-up
Kontakt

Centrum Operacji Powietrznych - Dowództwo Komponentu Powietrznego
Kajakowa 8
02-800 Warszawa
tel. 261828200
fax. 261828214

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane