• BIP

Centrum Operacji Powietrznych - Dowództwo Komponentu Powietrznego

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
14 sierpnia 2020
Święto Wojska Polskiego
13.08.2020 r. w Centrum Operacji Powietrznych – Dowództwie Komponentu Powietrznego uroczyście obchodzono zbliżające się Święto Wojska Polskiego oraz 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej.

Dowódca uroczystości płk Sławomir OSTROWSKI, na rozpoczęcie apelu złożył meldunek Dowódcy COP-DKP gen.bryg.pil. Ireneuszowi STARZYŃSKIEMU o gotowości pododdziałów do Apelu.

Święto Wojska Polskiego i obchody 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej to wyjątkowe wydarzenie, stanowiące okazję do przypomnienia o bohaterskich czynach naszych przodków walczących o wolność i suwerenność naszej Ojczyzny , a zarazem czas podziękowań i gratulacji za dotychczasową służbę na rzecz Sił Zbrojnych RP.

W dowód uznania i wdzięczność przełożonych za wysiłek oraz profesjonalizm w służbie, żołnierze COP-DKP zostali wyróżnieni medalami, honorową bronią białą, nagrodami rzeczowymi, listami gratulacyjnymi. Podniosłym momentem dla żołnierzy COP-DKP było otrzymanie aktów mianowania na kolejny stopień wojskowy.

Odczytany został list Ministra Obrony Narodowej, który został skierowany do całej społeczności wojskowej z okazji 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz Święta Wojska Polskiego.

W czasie przemówienia Dowódca COP-DKP przybliżył wydarzenia, które miały miejsce w sierpniu 1920 roku na przedpolach Warszawy i ich wielkim wpływie na kształtowanie dalszych losów naszej Ojczyzny. Następnie Dowódca złożył wszystkim żołnierzom i pracownikom życzenia oraz podziękował: „…za pełną oddania służbę i pracę, za profesjonalizm i codzienny trud.”

Na koniec Apelu została odegrana „Pieśń Reprezentacyjna Wojska Polskiego”, po której Dowódca uroczystości odprowadziła sztandar i złożył meldunek Dowódcy COP-DKP o zakończeniu uroczystości.

 

generuj pdf
go-up
Kontakt

Centrum Operacji Powietrznych - Dowództwo Komponentu Powietrznego
Kajakowa 8
02-800 Warszawa
tel. 261828200
fax. 261828214

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane