• BIP

Centrum Operacji Powietrznych - Dowództwo Komponentu Powietrznego

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
16 sierpnia 2021
Święto Wojska Polskiego
13 sierpnia w Centrum Operacji Powietrznych – Dowództwie Komponentu Powietrznego odbył się uroczysty apel z okazji Święta Wojska Polskiego.

  Dowódca Uroczystości, płk Robert KARASIEWICZ złożył meldunek Dowódcy COP-DKP gen. dyw. pil. Ireneuszowi STARZYŃSKIEMU o gotowości pododdziałów do uroczystości. Po podniesieniu flagi państwowej i odegraniu hymnu państwowego został odczytany list okolicznościowy Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka skierowany do żołnierzy i pracowników Wojska Polskiego.


   Dowódca Centrum w swoim przemówieniu przybliżył powagę Bitwy Warszawskiej, przypominając o  męstwie i bohaterstwie żołnierzy walczących o swoją Ojczyznę. Podkreślił również, że ”Kultywowanie tradycji oręża polskiego jest jednym z istotnych czynników integrujących armię oraz umacnia jego więzi ze społeczeństwem”.

  Z okazji Święta Wojska Polskiego Dowódca COP-DKP złożył wszystkim żołnierzom i pracownikom najlepsze życzenia, wytrwałości i skuteczności w służbie, zawodowej satysfakcji, dobrego zdrowia, szczęścia i rodzinnej harmonii.

  Wyrazy uznania i wdzięczności skierował także do rodzin żołnierzy oraz pracowników, którzy z oddaniem dzielą ze swoimi najbliższymi trudy służby i pracy.

  Uroczystości były doskonałą okazją do wręczenia żołnierzom i pracownikom medali resortowych oraz wyróżnień i aktów mianowania na kolejne stopnie wojskowe.

generuj pdf
go-up
Kontakt

Centrum Operacji Powietrznych - Dowództwo Komponentu Powietrznego
Kajakowa 8
02-800 Warszawa
tel. 261828200
fax. 261828214

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane